Leírás
A Borgo Antico Extra Dry az oglianói Conegliano-i dombvidék legismertebb és legkönnyebben fogyasztható tétele, amelyet az egész ételsor mellé kínálni lehet. A Brut-nál kissé édesebb (kb. 12-17 g/l maradékcukor), ami kellemes kerekséget és gyümölcsösséget kölcsönöz, miközben a sósság és az enyhén savas ízprofil megőrzi a frissességet.
Az Extra Dry szintén 100% Glerából, Millesimato minőségben készül, kriomacerációval dolgozva a kézzel szüretelt szőlőt. Halvány szalmasárga szín, finom és tartós perlage, harmonikus íz — egyenesen a Gambero Rosso-útmutatóba vezető ár-értékkel. Halakhoz és fehér húsokhoz különösen ajánlott, de aperitifként is tökéletes. 8-10 °C-on tálalva.
Paraméterek
| General | |
| Category | DOCG |
| Volume | 0.75 liter |
| Sweetness | Extra Dry |
| Alcohol content | 11.5% |
| Serving temperature | 8–10 °C |
| Production volume | 20,000 bottles (0.75 l) and 500 bottles (1.5 l) |
| Aroma | White acacia blossoms, apple, and pear |
| Acidity | 5.70 g/l |
| Residual sugar | 16 g/l |
| Area | |
| Grape variety | 100% Glera |
| Location | Hills of Treviso |
| Soil type | Morainic clay |
| Altitude | 120 m above sea level |
| Harvest and Vineyards | |
| Harvest | Hand-harvested |
| Harvest period | Mid-September |
| Vine age | 15–20 years |
| Planting density | 3,500 vines/ha |
| Training system | Guyot – inverted double |