Leírás
A magnumban palackozott Rive di Ogliano Extra Brut ugyanazokat az értékeket hordozza, mint a 0,75 literes testvére: 100% kézzel szüretelt oglianói Glera, kriomaceráció kén-dioxid nélkül, szűretlen vinifikáció, nulla maradékcukor. Az 1,5 literes kiszerelés lassabb erjedést és finomabb buborékokat tesz lehetővé, ami különleges elegáns mélységet ad a bornak.
Az oglianói Rive-ek a Borgo Antico pincészet névadó domboldalai Conegliano mellett — ahol a morénás agyagtalaj, a déli kitettség és az Alpokból érkező szellő együttesen adják a pezsgő jellegzetes ásványos frissességét. Tökéletes ünnepi aperitifként, előételekhez és fine dining étkezésekhez. 8-10 °C-on tálalva.
Paraméterek
| Általános | |
| Kategória | DOCG Rive |
| Űrtartalom | 1,5 liter |
| Szárazság | Extra Brut |
| Alkoholtartalom | 11,50% |
| Ajánlott fogyasztási hőmérséklet | 8/10 °C |
| Palackozott mennyiség | 7000 palack 0,75 l és 300 palack 1,5 l |
| Aroma | Őszibarack, sárga alma, körte |
| Savtartalom | 6,10 g/l |
| Maradék cukor | 0,5 g/l |
| Terület | |
| Szőlőfajták | 100% Glera |
| Helyszín | Rive di Ogliano |
| Talajtípus | moréna, agyagos és mészköves |
| Magasság | 120 m tengerszint felett |
| Szüret és szőlőültetvények | |
| Szüret | kézi, ládákban |
| Időpont | szeptember közepe |
| Szőlőültetvények kora | 15/20 év |
| Ültetési sűrűség | 3500 tőke/ha |
| Képzési rendszer | Guyot – fordított dupla |