Leírás
A "Rive di Ogliano" elnevezés a Borgo Antico pincészet szívét jelöli: azt a meredek domboldalt Oglianoban, Conegliano mellett, ahol a Marchesin-família 1973 óta gazdálkodik. Leonardo Marchesin borász és pincevezető a kriomaceráció technikáját vezette be a DOCG-erjesztésbe, ami kén-dioxid nélkül vonja ki a szőlő elsődleges aromáit — így a bor dúsabb, aromásabb és természetesebb, mint a legtöbb prosecco.
A Rive di Ogliano Extra Brut nulla maradékcukorral az Olimpiano-dombok ásványosságát és frissességét hordozza magában. Gyümölcsös és virágos illatjegyek (akác, fehér virágok, zöld alma) roppant finom és elegáns perlage-zsal párosulnak. Kínáld aperitifként, előételekhez és első fogásokhoz. 8-10 °C-on tálalva.
A bor 2021-ben Silver Medalt nyert a Città del Vino International Wine Competition megmérettetésen, és szerepel a Gambero Rosso-útmutatóban mint az olasz spumantik legkedvezőbb ár-értékű képviselője.
Paraméterek
| Általános | |
| Kategória | DOCG Rive |
| Űrtartalom | 0.75 liter |
| Szárazság | Extra Brut |
| Alkoholtartalom | 11,50% |
| Ajánlott fogyasztási hőmérséklet | 8/10 °C |
| Palackozott mennyiség | 7000 palack 0,75 l és 300 palack 1,5 l |
| Aroma | Őszibarack, sárga alma, körte |
| Savtartalom | 6,10 g/l |
| Maradék cukor | 0,5 g/l |
| Terület | |
| Szőlőfajták | 100% Glera |
| Helyszín | Rive di Ogliano |
| Talajtípus | moréna, agyagos és mészköves |
| Magasság | 120 m tengerszint felett |
| Szüret és szőlőültetvények | |
| Szüret | kézi, ládákban |
| Időpont | szeptember közepe |
| Szőlőültetvények kora | 15/20 év |
| Ültetési sűrűség | 3500 tőke/ha |
| Képzési rendszer | Guyot – fordított dupla |