Leírás
A Borgo Antico Brut Magnum az oglianói DOCG Brut 1,5 literes ünnepi változata — ugyanolyan minőséggel és eljárással, mint a 0,75 literes, de a nagyobb kiszerelés lassabb fejlődést és finomabb buborékokat biztosít. A kriomaceráció technikával feldolgozott, kézzel szüretelt 100% Glera friss, határozott és gyümölcsös borát adja, amelyet akác és fehér virágok dominálnak.
Tökéletes ünnepi ajándéknak, kerti partikhoz, nagyobb társaságokhoz — ahol a nagyobb palack nemcsak a bor mennyiségét, hanem az élmény formátumát is emeli. 8-10 °C-on tálalva, halfogásokhoz, rizottókhoz és fehér húsokhoz.
Paraméterek
| Kategória | DOCG |
| Általános | |
| Kategória | DOCG |
| Űrtartalom | 1,5 liter |
| Szárazság | Brut |
| Alkoholtartalom | 11,50% |
| Fogyasztás hőmérséklete | 8/10 °C |
| Palackozott mennyiség | 30,000 palack 0,75 l és 500 palack 1,5 l |
| Aroma | akác, alma és körte virágai |
| Alkoholtartalom | 11,50% |
| Savtartalom | 5,70 g/l |
| Maradék cukor | 7 g/l |
| Terület | |
| Szőlőfajta | 100% Glera |
| Helyszín | Ogliano di Conegliano |
| Talajtípus | moréna-agyagos |
| Magasság | 120 m tengerszint felett |
| Szüret és szőlőültetvények | |
| Szüret | kézi |
| Időpont | szeptember közepe |
| Szőlőültetvények kora | 15/20 év |
| Ültetési sűrűség | 3500 tőke/ha |
| Képzési rendszer | Guyot - fordított dupla |