Leírás
A szőlőt kézzel szüretelik, majd kíméletes préselésen esik át. A mustot hidegen tisztítják, és 16 °C-on, válogatott élesztők segítségével kezdik meg az erjesztést. Az erjedés után 2-3 fejtés történik, hogy eltávolítsák a durvább seprőt, majd a bor nemes seprővel cementtartályokban érlelődik, ami növeli a szerkezetét és csökkenti a kénessav használatát.
A másodlagos erjesztés autoklávban, Martinotti-Charmat módszerrel zajlik. Szűrés és palackozás 2,5 atmoszféra nyomáson.
Érlelés
1-2 hónap autoklávban, majd palackban.
Organoleptikus jellemzők
Világos szalmasárga szín, élénk és fényes megjelenés. A buborékok finomak és tartósak. Illata elegáns és kifinomult, friss virágos és gyümölcsös aromák érezhetők. Az ízvilág krémes és üdítő, a finom buborékok hatására különleges érzést nyújt.
Fogyasztási javaslat
Egész étkezés alatt és aperitifként is ideális.
Paraméterek
| Általános | |
| Kategória | DOCG |
| Űrtartalom | 0.75 liter |
| Alkoholtartalom | 11% |
| Ajánlott fogyasztási hőmérséklet | 8/10 °C |
| Palackozott mennyiség | 10 000 palack, 0,75 l-es kiszerelésben |
| Aroma | Alma, körte és virágos jegyek |
| Savtartalom | 5,80 g/l |
| Maradék cukor | 10 g/l |
| Terület | |
| Szőlőfajták | 100% Glera |
| Helyszín | Ogliano di Conegliano |
| Talajtípus | moréna-agyagos |
| Magasság | 120 m tengerszint felett |
| Szüret és ültetvények | |
| Szüret | kézi szüret |
| Időpont | szeptember eleje |
| Ültetvények kora | 15/20 év |
| Ültetési sűrűség | 3300 tőke/ha |
| Képzési rendszer | Guyot – fordított dupla |